strona główna Blog Nadaj styl swojemu wnętrzu…
Nadaj styl swojemu wnętrzu…

Czym by była kuchnia bez stołu i krzeseł, a  sypialnia bez łóżka, a czym byłby salon bez kanapy, sofy, fotela, narożnika?

Mebla, który łączy całą rodzinę podczas imprezy urodzinowej, podczas ulubionego filmu, wspólnych gier, zabaw, czytania książek.

Każde pomieszczenie potrzebuje duszy,  którą są ludzie,  którzy je tworzą,

nadają mu własny, niepowtarzalny styl, dostosowany do własnych upodobań i potrzeb.

Szukamy mebli pięknych  i funkcjonalnych, niekiedy do dużego salonu, a czasem do pokoju, który jest zarazem salonem oraz sypialnią.

Niektórzy nie zwracają większej uwagi na wybór jednego stylu, łączą je wszystkie, nie zastanawiając się nad ich konkretnymi cechami, ale są też i tacy, którzy tworzą swoje wnętrza według ściśle określonych zasad cechujących konkretny styl.

Każdy ze stylów ma oczywiście swój nadzwyczajny urok, kiedy utrzymujemy wszystkie jego zasady przy tworzeniu pomieszczeń .  Stawiając na pewną spójność,  otrzymujemy piękne wnętrze.

Wyróżniamy wiele stylów, zaczynając od elegancji, luksusu cechujących Art deco, przez klasykę, a więc i wygodę, dobry smak, wysoką jakoś materiałów, poprzez romantyzm , subtelność, pastelowe kolory, wracając do nieco staromodnego stylu prowansalskiego, uwielbiany przez wszystkich dzisiaj styl skandynawski, naturalne i ekologiczne surowce , kult egzotyki w stylu kolonialnym, gdzie królują pamiątki i ozdoby z podróży, figurki zwierząt, ludzi, a to wszystko w połączeniu z elementami klasyki brytyjskiej. Styl loftowy, proste minimalistyczne wnętrza, ale przyjemne i przytulne, kończąc na stylu nowoczesnym, gdzie również dekoracje są oszczędne, brak antyków, proste, geometryczne kształty i minimalizm, również ceniący sobie brak bibelotów, łagodne barwy, niezagracone pomieszczenia.

To wszystko oczywiście w wielkim skrócie, każdemu z powyższych styli przyjrzymy się jeszcze bliżej, każdy element taki jak kolor, oświetlenie, meble, kolorystyka tkanin, wszystko tutaj ma znaczenie.

Pamiętajmy jednak, że idealne wnętrze to takie, które służy przede wszystkim nam, domownikom J